جهت مشاوره برای خرید: 09376460416
انتخاب صفحه

آموزش انواع حالات استاندارد اجرای الکترودهای سیستم ارت حفاظتی در پروژه های ساختمانی جهت انتخاب مناسب ترین نوع در هر پروژه

سطح:پیشرفته
مدرس:مهندس محسن انتظاری
  

مهندس محسن انتظاری

درباره این آموزش

زبان: فارسی به همراه فایل کدها و یادداشت های مدرس

شرح دوره

با وجود تنوع زیاد در انواع الکترودهای ارت قابل پیاده سازی به عنوان ارت حفاظتی ساختمان اما متاسفانه در عمل بیشتر سیستم های ارت اجرا شده از نوع چاه و الکترود صفحه ای است که باعث افت محسوس کیفیت کار و بالا رفتن هزینه های اجرایی شده است. عدم آگاهی کافی طراحان نیز باعث شده تا در نقشه های برق هم بدون در نظر گرفتن شرایط هر پروژه همین نوع سیستم ارت پیشنهاد گردد. با توجه به اینکه در استانداردهای معتبر الکترودهای ارت چه از نظر شکل چه از نظر جنس و چه از نظر نوع پیاده سازی تنوع بالایی دارد با شناخت انواع حالات استاندارد اجرای الکترودهای سیستم ارت حفاظتی می توان با در نظر گرفتن شرایط هر پروژه الکترود ارت مناسب را پیاده سازی نمود. به این ترتیب هم کیفیت اجرای سیستم ارت بسیار بهبود پیدا خواهد نمود که در نهایت ریسک عملکرد نامناسب ارت با گذشت زمان را از بین خواهد برد و هم از اتلاف هزینه های بی مورد پیشگیری می شود. در این فصل سعی شده با معرفی انواع حالات استاندارد اجرای الکترودهای سیستم ارت حفاظتی در پروژه های ساختمانی یک دید کلی به مخاطب داده شود تا چه هنگام طراحی و چه هنگام اجرا بسته به شرایط هر پروژه بهترین انتخاب نوع الکترود را داشته باشد.

در این مجموعه سعی شده با جمع بندی تمامی منابع قابل استناد در بحث الکترودهای ارت حفاظتی استاندارد و همچنین دستورالعمل های اجرایی در این زمینه یک مجموعه کامل و کاربردی جهت طراحی، محاسبات، اجرا و تست و تحویل سیستم ارت حفاظتی ساختمان ارائه شود.

فهرست مطالب

بررسی پارامترهای مهم جهت انتخاب الکترود زمین مناسب

آشنایی با انواع الکترودهای ارت بر اساس مبحث 13

آشنایی با انواع الکترودهای ارت بر اساس سایر استانداردهای معتبر

آموزش اجرای الکترودهای صفحه ای، پنج حلقه، قائم، افقی و مشبک 

بررسی حداقل ابعاد استاندارد الکترودهای مختلف از جهت خوردگی، زنگ زدگی و استحکام مکانیکی

شما میتوانید برای پرسش سوالات خود و دریافت آموزش به صفحه ی بسته ی جامع این آموزش مراجعه فرمایید