جهت مشاوره برای خرید: 09376460416
انتخاب صفحه

طراحی روشنایی خیابان ها و معابر در نرم افزار DIALux

<div id="1509524744970446"><script type="text/JavaScript" src="https://www.aparat.com/embed/S2Ds9?data[rnddiv]=1509524744970446&data[responsive]=yes"></script></div>
بخش ها:4
مدت زمان: 25 دقیقه
سطح:پیشرفته
مدرس:مهندس سمانه شریفیان
نام فایل:DSS1485
حجم فایل:200MB

مهندس سمانه شریفیان

درباره این آموزش

 زبان: فارسی به همراه فایل کدها و یادداشت های مدرس

شرح دوره

یکی از مهمترین فاکتور های تاثیر گزار بر امنیت جاده ای روشنایی است. وجود نور کافی در سطح جاده ها و خیابان ها میزان تصادفات را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. در این آموزش طراحی روشنایی خیابان و معابر مربوط آن در چندین گام بررسی می گردد. در گام دوم تعیین جزئیات مسیر و ویژگی های آن از جمله عرض خیابان، تعداد باند و تعیین مسیر های پیاده رو، مسیر ویژه دوچرخه، مسیر عبور اضطراری و … می باشد و در گام سوم قرار چراغ ها و نهایتا تهیه فایل خروجی بصورت PDF مربوط به محاسبات این پروژه تهیه می شود.

کدام مخاطب به این آموزش نیاز دارد؟

طراحان و مجریان که در زمینه طراحی روشنایی و نور پردازی فعالیت دارند.

فهرست مطالب

در این آموزش با پیش فرض طراحی روشنایی یک آزاد راه با دو مسیر و هر طرف و ناحیه میانی به عرض 5 متر روشنایی و نورپردازی مربوط به آن را در چندین گام انجام می دهیم.
در گام اول تعیین اطلاعات کلی پروژه نظیر نام خیابان، نام طراح و انتخاب کلاس روشنایی مربوط است. در انتخاب کلاس روشنایی همواره باید سرعت استفاده کنندگان از خیابان بسته به اینکه دوچرخه، عابران پیاده و یا وسائل نقلیه موتوری و رنج سرعتی آنها مشخص گردد.
در گام دوم تعیین جزییات مسیر و ویژگی های مربوط به هر کدام از این مسیر میباشد. در این مرحله نوع آسفالت و ضریب نگهداری آن مورد توجه قرار گرفته. برای ادامه طراحی دوباره کلاس روشنایی با در نظر گرفتن 1-سرعت متوسط اغلب عابرین، 2-مشخص نمودن وضعیت خیابان از نظر رطوبت، 3-تعیین تعداد تقاطع ها در هر کیلومتر، 4-تعیین بار ترافیکی، 5-تعیین میزان وجود منابع روشنایی متفرقه.
گام سوم (قرار دادن چراغ ها): فراخوانی پلاگین مورد نظر و تکمیل نور پردازی.
گام چهارم: تهیه فایل خروجی بصورت PDF که گزارشی از محاسبات روشنایی را در اختیارمان قرار می دهد.

گالری تصاویر

شما میتوانید برای پرسش سوالات خود و دریافت آموزش به صفحه ی بسته ی جامع این آموزش مراجعه فرمایید