جهت مشاوره برای خرید: 09376460416
انتخاب صفحه

آموزش جامع طراحی و محاسبات تاسیسات مکانیکی ساختمان

بخش ها:5
سطح:پیشرفته
مدرس:مهندس احمد بهمن آبادی
کد فایل:abt1200
مدت زمان:7 ساعت

مهندس احمد بهمن آبادی : طراح و ناظر سازمان نظام مهندسی ساختمان و مجری تاسیسات مکانیکی

فصل اول : آموزش طراحی و سایزینگ لوله های آبرسانی

شرح دوره

در این فصل به آموزش صفر تا صد مراحل طراحی و سایزینگ لوله های آب سرد و گرم بهداشتی به دو روش نموداری و نرم افزاری به کمک نرم افزار Ultimate Pipe size میپردازیم.

مهندس با دیدن این آموزش قادر خواهد بود ضمن تسلط کامل بر طراحی و سایزینگ لوله های آبرسانی ، با انواع روش های مختلف لوله کشی ( کلکتوری ، انشعابی ، سقفی ،کفی و …) و همچنین جنس لوله های موجود در بازار ( گالوانیزه ، پنج لایه و …) نیز آشنا گردد و بتواند تنها با در اختیار داشتن پلان معماری ، ضمن تعیین محل داکت های لوله های آبرسانی در گام اول ، به طراحی ، سایزینگ و ترسیم نقشه های لوله های آب سرد وگرم بهداشتی در نرم افزار اتوکد به کمک علائم و نکات نقشه کشی گفته شده در آموزش بپردازد .

همچنین در ادامه آموزش نیز به مواردی از قبیل تشریح روش زون بندی طبقات در ساختمان های بلند مرتبه برای رسیدن به حداکثر فشار 4 bar ، تعیین تعداد لوازم بهداشتی ( روشویی ، توالت ایرانی و …)  مورد نیاز در پروژه های با کاربری های مختلف ، و همچنین مراحل تست لوله های آبرسانی خواهیم پرداخت.

از ویژگی های خاص این آموزش ارائه نکات اجرایی کاربردی -علاوه برآموزش طراحی- برای مجریان عزیز خواهد بود؛ پس علاوه بر مهندسین گرامی، توصیه میگردد دوستان مجری هم از این آموزش بهره مند شوند.

در انتهای این فصل به کمک پروژه نمونه ای که صفر تا صد آن توسط مدرس طراحی و حل میگردد، عزیزان بطور کامل قادر خواهند بود پلان آب سرد و گرم بهداشتی هر پروژه ای را به تنهایی طراحی نمایند.

◄صفر تا صد مراحل طراحی و سایزینگ لوله های آب سرد و گرم بهداشتی به دو روش نموداری و نرم افزاری با نرم افزار Ultimate Pipe size

◄تعیین محل داکت ها و رایزرهای آب سرد وگرم بهداشتی در پلان معماری

◄تشریح روش های مختلف لوله کشی آب سرد وگرم بهداشتی ( کلکتوری ، انشعابی ، سقفی ،کفی و …)

◄آشنایی با جنس لوله های موجود در بازار جهت لوله کشی آب سرد و گرم بهداشتی ( گالوانیزه ، پنج لایه و …)

◄تشریح کامل علائم نقشه کشی و نحوه ترسیم نقشه های آب سرد و گرم بهداشتی در اتوکد

◄تشریح روش زون بندی طبقات در ساختمان های بلند مرتبه برای رسیدن به حداکثر فشار 4 bar

◄تعیین تعداد لوازم بهداشتی مورد نیاز در پروژه های با کاربری های مختلف ( روشویی ، توالت ایرانی و …)

◄ارائه نکات مهم اجرایی برای مجریان عزیز

◄تشریح مراحل تست لوله های آبرسانی

◄حل پروژه نمونه بصورت صفر تا صد

ویدیو معرفی بخش 1

فصل دوم : آموزش طراحی و سایزینگ لوله های فاضلاب و آب باران

◄شرح دوره

در این فصل به آموزش صفر تا صد مراحل طراحی و سایزینگ سیستم فاضلاب و آب باران میپردازیم.      مهندس با دیدن این آموزش قادر خواهد بود ضمن تسلط کامل بر طراحی و سایزینگ لوله های فاضلاب ، با انواع روش های جمع آوری فاضلاب ( اگو ، چاه جذبی ، سپتیک تانک و …) به همراه تعیین ظرفیت آن ها و همچنین جنس لوله های فاضلاب موجود در بازار ( پولیکا ، پلی پروپیلن ، پلی اتیلن و …) نیز آشنا گردد و بتواند تنها با در اختیار داشتن پلان معماری ، ضمن تعیین محل داکت های لوله های فاضلاب درگام اول ، به طراحی ، سایزینگ و ترسیم نقشه های لوله های فاضلاب در نرم افزار اتوکد به کمک علائم و نکات نقشه کشی گفته شده در آموزش بپردازد .

همچنین در ادامه آموزش نیز به مواردی از قبیل محاسبه تعداد کف شوی های مورد نیاز برای شبکه آب باران پروژه ، محاسبه ظرفیت سپتیک تانک ، محاسبه ظرفیت چربی گیر که در آشپزخانه رستوران ها و هتل ها و فضاهای مشابه وجود دارد (به همراه حل مثال نمونه ) وکمتردرآموزش ها به آن ها اشاره میگردد ، و همچنین مراحل تست لوله های فاضلاب و آب باران میپردازیم.

از ویژگی های خاص این آموزش ارائه نکات اجرایی کاربردی – علاوه برآموزش طراحی- برای مجریان عزیز خواهد بود؛ پس علاوه بر مهندسین گرامی، توصیه میگردد دوستان مجری نیز از این آموزش بهره مند شوند.

در انتهای این فصل به کمک پروژه نمونه ای که صفر تا صد آن توسط مدرس طراحی و حل میگردد، عزیزان بطور کامل قادر خواهند بود پلان سیستم فاضلاب و آب باران هر پروژه ای را به تنهایی و بی نیاز از هر کسی طراحی نمایند.

 

 

◄صفر تا صد مراحل طراحی و سایزینگ لوله های فاضلاب و آب باران

◄تعیین محل داکت ها و رایزرهای فاضلاب ، ونت و آب باران در پلان معماری

◄تشریح روش های مختلف جمع آوری فاضلاب ( اگو ، چاه جذبی ، سپتیک تانک و …) به همراه تعیین ظرفیت آن ها

◄محاسبه ظرفیت چربی گیر و سپتیک تانک به همراه حل مثال

◄محاسبه تعداد کف شوی های مورد نیاز برای شبکه آب باران پروژه

◄آشنایی با جنس لوله های فاضلاب موجود در بازار ( پولیکا ، پلی پروپیلن ، پلی اتیلن و …)

◄تشریح کامل علائم نقشه کشی و نحوه ترسیم نقشه های فاضلاب در اتوکد

◄ارائه نکات مهم اجرایی برای مجریان عزیز

◄تشریح مراحل تست لوله های فاضلاب و آب باران

◄حل پروژه نمونه برای سیستم فاضلاب و آب باران بصورت صفر تا صد

ویدیو معرفی بخش 2

فصل سوم :آموزش طراحی و سایزینگ لوله های هواکش فاضلاب ( ونت )

شرح دوره

در این فصل به آموزش صفر تا صد مراحل طراحی و سایزینگ سیستم هواکش فاضلاب (ونت) میپردازیم.      مهندس با دیدن این آموزش قادر خواهد بود ضمن تسلط کامل بر طراحی و سایزینگ لوله های هواکش فاضلاب ، با انواع روش های مختلف اجرای هواکش فاضلاب ( هواکش کمکی ، هواکش مشترک ، هواکش تر و …) و همچنین جنس لوله های هواکش فاضلاب موجود در بازار ( پولیکا ، پلی پروپیلن ، پلی اتیلن و …) نیز آشنا گردد و بتواند تنها با در اختیار داشتن پلان معماری ، ضمن تعیین محل داکت های لوله های هواکش فاضلاب درگام اول ، به طراحی ، سایزینگ و ترسیم نقشه های لوله های هواکش فاضلاب در نرم افزار اتوکد به کمک علائم و نکات نقشه کشی گفته شده در آموزش بپردازد .

همچنین در ادامه آموزش نیز به مواردی از قبیل دیتیل اجرای فاضلاب و هواکش فاضلاب سینک های جزیره ای ، نکات مربوط به جانمایی مناسب خروجی لوله های ونت در بام ، مراحل تست لوله های هواکش فاضلاب و … که کمتر در آموزش ها به آن ها اشاره میگردد میپردازیم.

از ویژگی های خاص این آموزش ارائه نکات اجرایی کاربردی – علاوه برآموزش طراحی- برای مجریان عزیز خواهد بود؛ پس علاوه بر مهندسین گرامی، توصیه میگردد دوستان مجری نیز از این آموزش بهره مند شوند.

در انتهای این فصل به کمک پروژه نمونه ای که صفر تا صد آن توسط مدرس طراحی و حل میگردد، عزیزان بطور کامل قادر خواهند بود پلان سیستم هواکش فاضلاب هر پروژه ای را به تنهایی و بی نیاز از هر کسی طراحی نمایند.

◄صفر تا صد مراحل طراحی و سایزینگ لوله های هواکش فاضلاب ( ونت )

◄تعیین محل داکت ها و رایزرهای هواکش فاضلاب در پلان معماری

◄تشریح روش های مختلف اجرای هواکش فاضلاب ( هواکش کمکی ، هواکش مشترک ، هواکش تر و …)

◄آشنایی با جنس لوله های هواکش فاضلاب موجود در بازار ( پولیکا ، پلی پروپیلن ، پلی اتیلن و …)

◄تشریح کامل علائم نقشه کشی و نحوه ترسیم نقشه های هواکش فاضلاب در اتوکد

◄آموزش دیتیل اجرای فاضلاب و هواکش فاضلاب سینک های جزیره ای

◄نکات مربوط به جانمایی مناسب خروجی لوله های ونت در بام

◄ارائه نکات مهم اجرایی برای مجریان عزیز

◄تشریح مراحل تست لوله های هواکش فاضلاب

◄حل پروژه نمونه برای سیستم هواکش فاضلاب بصورت صفر تا صد

ویدیو معرفی بخش 3

تالیف گروهی ، پشتیبانی تلفنی

برنامه ریزی ، تدریس و بازبینی فیلم ها توسط گروهی از اساتید و دانشجویان انجام میشود تا خطاهای احتمالی را به حداقل برسانیم. همچنین در پاسخ به سوالات شما گروهی از متخصصین به شما کمک می کنند.

دانلود آنی/ ارسال سریع

لینک های دانلود بلافاصله پس از ثبت سفارش به پنل کاربری شما اضافه می شود و لینک دانلود به ایمیل شما هم ارسال میشود در صورت خرید پستی ارسال پستی به همراه کد رهگیری مرسوله در اولین ساعت اداری روز انجام می شود

بازگشت وجه در صورت نارضایتی

دوره ها در مهندس برتر به صورت گروهی مورد بازبینی قرار می گیرد. همچنین از کیفیت دوره های ارائه شده در مهندس برتر مطمئن هستیم در صورت نارضایتی وجه واریزی شما با احترام برگشت داده می شود.

تعداد مثال ها

تعداد دقیقه های آموزش

تعداد پشتیبانان

%

رضایت کاربران

10 دیدگاه ها

 1. ali

  اگر برای موسسه مهندس برتر امکان داره نام نرم افزار سایزینگ لوله های آبرسانی رو که مهندس بهمن یار از اون برای سازینگ استفاده میکنن تایپ کنن تا بشه دانلود کرد ممنون از موسسه بسیار عالیه مهندس برتر

  پاسخ
 2. ali

  با سلام بسیار دوره کاملی هست و از آقای مهندس احمد بهمن یار کمال تشکر را دارم مهندس جان عالی بود

  پاسخ
 3. ترانه اسفندیاری

  سلام
  خیلی عالی بود تشکر از مدرس محترم جناب بهمن آبادی

  پاسخ
 4. عرفان کمالی

  سلام
  این آموزش را دریافت کردم و خیلی راضی بودم و از مدرس محترم تشکر می کنم
  با وجود اینکه رشته من مکانیک هست ولی در زمینه تاسیسات برقی هم فعالیت می کنم آیا پکیج طراحی و محاسبات برای رشته برق هم دارید؟

  پاسخ
  • مهندس برتر

   سلام و احترام
   سپاس ار حسن نظر شما
   پکیج طراحی و محاسبات تاسیسات برقی ساختمان روی سایت قرار دارد.
   مهندس برتر

   پاسخ
 5. رضا وحدتی

  سلام
  تشکر می کنم از آموزش خوبتون بسیار عالی بود

  پاسخ
 6. سمیرا

  سلام و وقت بخیر
  من فارغ التحصیل رشته مکانیک هستم قصد داشتم وارد حرفه ساختمان بشم. و هیچ تجربه و دیدی به این کار ندارم بنظرتون کدوم ویدئو هارو به ترتیب خریداری کنم برای یادگیری طراحی و نظارت؟ و اینکه ازمون نظام مهندسی رو بعد از یادگیری این ویدئو ها بدم یا قبل از اون؟
  ممنون

  پاسخ
  • مهندس برتر

   سلام قطعا قبولی تو ازمون نظام مهندسی برای افرادی که قصد کار تو مباحث تاسیسات رو دارن لازم هست. ولی به ترتیب محاسبات، نقشه کشی تاسیسات با اتوکد و نظارت مکانیک توصیه می شه البته اگر پکیچ طلایی مکانیک رو خریداری کنید با تخفیف خدمت شما ارئه می شه
   مهندس برتر

   پاسخ
 7. مصطفی کاظمی

  سلام
  من این آموزش رو به همراه پک نقشه کشی مکانیک الان سفارش دادم کی بدستم می رسه؟

  پاسخ
  • مهندس برتر

   سلام و احترام
   محصول با پست پیشتاز به آدرس شما خواهد شد و حدود 3 روز طول می کشه که به دستتون برسه. البته بعد از ثبت سفارش اگر حتی بصورت پستی خرید را انجام داده باشید لینک دانلود نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت و قادر خواهید در مدتی که مرسوله به دست شما می رسد بخشی از آموزش را از طریق دانلود ملاحضه بفرمایید.

   پاسخ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *