آموزش جامع نرم افزار Ansys WorkBench

بخش ها: ۱۴
مدت زمان:  ۵ ساعت و ۴۲ دقیقه
سطح: پیشرفته
مدرس: تالیف گروهی
کد فایل: ARN2610

پاسخ به سوالات

از مهمترین ویژگی های پاسخ سوالات کاربران و پشتیبانی علمی از آنها حتی بعد از گذشت یک سال است ! اگر سوالی در توان علمی ما باشد حتما به آن پاسخ می دهیم وگرنه به نمایش عمومی می گذاریم تا دیگر کاربران و اساتید پاسخ سوال شما را بدهند.

فایل اجرائی

در تمام فایل های که از سایت دریافت می کنید فایل اجرایی که در فیلم مشاهده می کنید وجود دارد و می توانید اطمینان حاصل کنید که حتما می توانید آموزش داخل فیلم را اجرا کنید.

Update

با توجه به سوالات و نظرات کاربران و برای بسته های جامع با فاصله زمانی مشخص آبدیت ارائه می شود و کاربران که حتی قبلا بسه را خریداری کرده اند می توانند از پنل کاربری خود فایل را دانلود کنند

انسیس (به انگلیسی: ANSYS) مخفف کلمات (ANalysis SYStems) یک نرم‌افزار مهندسی به کمک رایانه می‌باشد که محصول شرکت ANSYS Inc است و از دسته ابزارهای تحلیلی است که از روش اجزاء محدود (FEM) برای مدل‌سازی و تحلیل در آن استفاده می‌شود.

نرم‌افزار انسیس مهندسین و طراحان را قادر می‌سازد تا به راحتی بهینه‌سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی و عملکردی و همچنین شبیه‌سازی‌های مُد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی را در طرح‌هایشان به صورت مرحله به مرحله اعمال کنند.

ابزارهای پیش بینی شده در انسیس امکان تحلیل انواع مختلف سازه‌ها مانند قاب، مخزن، سد، پل … و اجزای سازه‌ای مانند اتصالات فولادی، اعضای فولادی یا بتنی، ایزولاتورها، … را به روش‌های مختلف فراهم ساخته است. از آن جمله می‌توان به تحلیل‌های استاتیکی، بارگذاری رفت و برگشتی، مودال، تاریخچه زمانی، طیفی و … اشاره کرد. برای شبیه‌سازی شرایط مختلف تکیه گاهی گزینه‌های متعددی به صورت شتاب، جابجایی، نیرو و یا لنگر با الگوهای مختلف در دسترس هستند که به طور ثابت یا متغیر با زمان قابل استفاده‌اند. همچنین مدل‌های رفتاری مختلفی از مصالح شکل پذیر و ترد مانند مدل‌های دو و چند خطی فولاد، مدل دراگر- پراگر و مدل شکست بتن در آن پیش بینی شده است که در حوزه رفتار غیر خطی بکار می‌روند.

Ansys نرم‌افزار قدرتمند و شبیه‌ساز ساده‌ای می‌باشد که قدرت توانایی یک طراحی معتبر و استاندارد را به طراحان و مهندسین می‌دهد تا ایده‌هایشان را بر روی صفحه کامپیوترهایشان پیاده کنند. در این نرم‌افزار از سیستم کارآمد و آسان اتوماسیونپایگاه داده‌ها استفاده می‌گردد و باعث کاربری بسیار آسان این نرم‌افزار گردیده که به گفته سازنده نرم‌افزار می‌تواند به قدری قدرتمند باشد که برای ۳۲ سال آینده جهت حل مشکلات طراحی مؤثر، مفید و قابل اعتماد واقع گردد.

با به کار بردن این نرم‌افزار مهندسین قادر به طراحی و تولید محصولاتی با کیفیت بهتر در زمانی کمتر خواهند بود. این نرم‌افزار مهندسین و طراحان را قادر می‌سازد تا به راحتی بهینه‌سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی و عملکردی و همچنین شبیه‌سازی‌های مُد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی را در طرح‌هایشان به صورت مرحله به مرحله اعمال کنند.

Explicit Dynamics

این تحلیل برای محاسبه پاسخ دینامیکی سازه به تنش های ناشی از انتشار امواج، ضربه و یا تغییرات شدید بارهای وابسته به زمان مورد استفاده قرار می گیرد. بررسی تاثیرات اینرسی و اثر متقابل اجسام در حال حرکت، جنبه های مهم این نوع تحلیل می باشند. همچنین این نوع تحلیل می تواند برای مدل سازی پدیده های مکانیکی که رفتار غیرخطی دارند، مورد استفاده قرار گیرد. این رفتار غیر خطی ممکن است ناشی از رفتار مواد (به عنوان مثال هایپر الاستیسیتی، پلاستیسیته، شکست)، تماس اجسام (به عنوان مثال برخورد با سرعت بالا) و یا تغییر شکل های هندسی (به عنوان مثال، کمانش و فروپاشی) باشد. این نوع تحلیل، پدیده هایی را که در زمانی کمتر از ۱ ثانیه رخ می دهند را به خوبی شبیه سازی می کند. برای پدیده هایی که در مدت زمان طولانی تری رخ می دهند بهتر است با استفاده از سیستم تحلیلTransient Structural مدل شوند.

Harmonic Response

در یک سازه هر بار متناوب پایدار یک پاسخ هارمونیک را تولید می کند. در واقع تحلیل هارمونیک برای تعیین پاسخ حالت دائمی (steady-state) یک سازه خطی که تحت بارهای متناوب سینوسی (هارمونیک) است، مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب شما را قادر می سازد که طرح خود را در برابر تشدید، خستگی و دیگر اثرات مضر ارتعاشات اجباری بررسی کنید. این تکنیک تحلیل، صرفا حالت دائمی ارتعاشات اجباری سازه را بررسی می کند و ارتعاشات گذرا که در آغاز تحریک رخ می دهد، در تحلیل هارمونیک بررسی نمی شود.

Steady-State Thermal

شما می توانید از این تحلیل برای تعیین درجه حرارت، گرادیان حرارتی، نرخ جریان حرارت و شار گرمايى در یک جسم در اثر بارهای حرارتی ثابت در واحد زمان، استفاده کنید. مهندسان اغلب برای ایجاد شرایط اولیه در تحلیل گذرای حرارتی ابتدا یک تحلیل حالت پایدار انجام می دهند. تحلیل حالت پایدار نیز می تواند بعد از آخرین مرحله از تحلیل گذرا حرارتی قرار گیرد که در آنجا همه تغییرات گذرا تقریبا ثابت شده اند.

Modal and Modal  SAMCEF

تحلیل مودال می تواند مشخصات ارتعاشی (مانند فرکانس های طبیعی و مد حالت متناظر با فرکانس های طبیعی مورد نظر) یک سازه و یا یک جزء از یک سیستم را تعیین کند. این تحلیل می تواند به عنوان آغاز و کمکی برای انواع دیگری از تحلیل مانند تشخیص اجسام بدون قید در تحلیل تماس و یا تعیین اندازهtime-step  در تحلیل Transient مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، نتایج تحلیل مودال ممکن است در شبیه سازهای دینامیک مانند armonic Response، Random Vibration و  Response Spectrum که از روش های بر هم نهی استفاده می کنند، مورد استفاده قرار گیرند. در ضمن فرکانس های طبیعی و شکل مدها از پارامترهای مهم در طراحی یک سازه برای شرایط بارگذاری دینامیک است. SAMCEF یک نرم افزار تحلیل به روش اجزاء محدود می باشد.

Transient Structural

شما می توانید یک تحلیل گذرا با استفاده از حلگر ANSYS Mechanical برای تعیین پاسخ دینامیکی یک سازه تحت بارهای وابسته به زمان انجام دهید و جابجایی، کرنش، تنش و نیروهای ایجاد شده در سازه، در واحد زمان را بدست آورید. زمانی که اثرات اینرسی و یا میرایی مهم باشد شما باید از این نوع تحلیل استفاده کنید، در غیر این صورت بجای آن می توانید از تحلیل استاتیک استفاده کنید.

Transient Thermal

این نوع تحلیل درجه حرارت و کمیت های حرارتی که در طول زمان متغیر می باشد را تعیین می کند. از موارد کاربرد این تحلیل می توان به بررسی فرآیند خنک کردن قطعات الکترونیک یا نحوه تغییر دما در عملیات حرارتی اجسام اشاره کرد. همچنین در مواردی که تنش های حرارتی ناشی از توزیع دما می تواند باعث شکست شود، توزیع درجه حرارت، به عنوان ورودی، برای ارزیابی تنش حرارتی، از یک تحلیل حرارتی گذرا به تحلیل استاتیک فرستاده می شود. بسیاری از مسایل انتقال حرارت مانند: نازل، بلوک موتور، مخازن تحت فشار، مسائل تماس سیال و سازه FSI (fluid-structure interaction) و بسیاری مسائل دیگر به کمک این تحلیل قابل انجام می باشند.

Response Spectrum

تحلیل Response Spectrum مشابه تحلیل Random Vibration است. با این حال، بر خلاف تحلیل ارتعاش تصادفی، پاسخ های ارائه شده از تحلیل طیف پاسخ به صورت قطعی حداکثر می باشند. برای یک تحریک وارد شده، محاسبه پاسخ حداکثر بر اساس طیف پاسخ ورودی و روش مورد استفاده برای ترکیب پاسخ مودال صورت می گیرد.

دوستانی که قبلا بسته را دریافت کرده اند می توانند به رایگان آموزش های جدید را از پنل خود دانلود کنند

up date : تحلیل حالت گذرا در اثر ضربه در Ansys تاریخ ۹۶/۱۱/۱

تحلیل حالت گذرا در اثر ضربه در Ansys  به مدت ۳۰ دقیقه به بسته اضافه شد .یکی از مهمترین تحلیل هایی که می توان در Ansys انجام داد تحلیل حالت گذرا است. در تحلیل حالت گذرا ما می خواهیم تغییرات جسم را بلافاصله بعد از اعمال نیرو، فشار و … مشاهده می کنیم همان طور که می دانید در Static Structure فقط حالت پایان نمایش می دهید و در روند تغییرات اعمالی نباید از آن استفاده کرد. این آموزش به گونه ای طراحی شده است که هر نوع جسمی را بتوان تحلیل حالت گذرا را در آن انجام داد ولی ما در این آموزش تحلیل را برروی یک قید انجام می دهیم. هم اکنون قابل دریافت است . دوستانی که قبلا هم آموزش را تهیه کرده اند به پنل آنها اضافه شده می توانند به رایگان دانلود کنند.

up date : مدلسازی کشش و رها کردن در نرم افزار Ansys تاریخ ۹۶/۱۱/۱۵

مدلسازی کشش و رها کردن در نرم افزار Ansys به مدت ۳۵ دقیقه به بسته اضافه شد .در این آموزش می خواهیم حالت گذرا یک تیر در هنگام کشش و رها کردن را با هم بررسی کنیم. این کار به دو روش اعمال نیرو و اعمال قید جابجایی امکان پذیر است. ما هر دو روش را پیاده سازی می کنیم و کاربرد هر کدام را بررسی می کنیم. هم اکنون قابل دریافت است . دوستانی که قبلا هم آموزش را تهیه کرده اند به پنل آنها اضافه شده می توانند به رایگان دانلود کنند.

تعداد مثال ها

تعداد دقیقه های آموزش

تعداد پشتیبانان

%

رضایت کاربران

پراکندگی آموزش های این بسته بر اساس جعبه ابزارهای Ansys

مدلسازی تحلیل کشش و تغییر فرم یک سه پره در نرم افزار Ansys

مدلسازی تمرکز تنش در نرم افزار Ansys

تحلیل تماس و فرو رفتگی دو جسم در نرم افزار Ansys

تحلیل سازه سه بعدی در نرم افزار Ansys

تحلیل خرپا در نرم افزار Ansys

مدلسازی اتصال دو قطعه به یکدیگر در نرم افزار Ansys

مدلسازی و تحلیل استاتیکی یک قید تقویتی در Ansys

تحلیل استاتیکی مودال و هارمونیکی یک تیر در نرم افزار Ansys

مدلسازی کشش و رها کردن در نرم افزار Ansys

آموزش تحلیل Modal و پاسخ هارمونی یک سیم تار در نرم افزار Ansys

آموزش تحلیل Modal و پاسخ هارمونی یک سیم تار در نرم افزار Ansys

تحلیل استاتیکی مودال و هارمونیکی یک تیر در نرم افزار Ansys

تحلیل استاتیکی مودال و هارمونیکی یک تیر در نرم افزار Ansys

تحلیل حالت گذرا در اثر ضربه در Ansys

◄ نحوه رسم خط با شیب
◄ نحوه مساوی کردن خطوط بر اساس یک خط مبنا
◄ رسم کمان
◄ نحوه مساوی کردن کمان ها بر اساس یک کمان مبنا
◄ حذف خطوط اضافه
◄ رسم خطوط مشابه با یک سطح به وسیله Offset
◄ خم زدن محل اتصال خطوط
◄ سه بعدی سازی
◄ نحوه اتصال پروژه ها به هم
◄ محل تفییر آلیاژ سازه
◄ المان بندی (Mesh)
◄ نحوه وارد کردن نیرو به سطح دلخواه جسم
◄ نحوه وارد کردن تنظیمات برای دیدن نتایج مربوط به تغییر حالت
◄ نحوه وارد کردن تنظیمات برای دیدن نتایج مربوط به استرس

شرح دوره

در قسمت اول آموزش بر روی طراحی حجم های منتظم تمرکز کرده ایم. بعد از ساخت یک مثلث متساوی الاضلاع به وسیله کمان های مساوی قسمت هایی از شکل را حذف می کنیم. سپس از دستور پرکاربرد offset برای ساخت قسمت داخلی استفاده می کنیم. سپس وارد Mechanical شده تغییرات مکانی و تحلیل استرس را انجام می دهیم.

ویدیو معرفی بخش اول

◄ نحوه رسم خطوط افقی و عمودی
◄ اندازه گذاری بر روی خطوط اضافه
◄ نحوه حذف خطوط اضافه
◄ نحوه تبدیل به سطح به حجم با عمق خاص
◄ نحوه انتخاب یک سطح از حجم و اعمال قید ثابت بودن به آن
◄ نحوه انتخاب یک سطح از حجم و اعمال نیرو ramp به آن
◄ نحوه مشاهده تنش میانگین بر روی المان ها
◄ نحوه مشاهده تنش Unaveraged
◄ نحوه مشاهده تغییر حالت جسم
◄ تغییر جسم برای تغییر نقطه متمرکز شده مشاهده نتایج با تغییر هندسه
◄ تغییر مش بندی و ریز تر کردن مش بندی در نقطه تمرکز تنش

شرح دوره

یکی از مباحث مهم در طراحی قطعات توجه به تمرکز تنش در آنها است. تحلیل این پدیده در نرم افزار Ansys به راحتی انجام می پذیرد. ما در این آموزش تمرکز بر روی این موضوع هست. این پدیده از حجم هایی که سطح آنها تغییرات ناگهانی دارد بهتر دیده می شود. برای پیدا کردن تمرکز تنش نیاز هست که متوسط تنش بر روی المان ها و حداکثر تنش در ابتدا محاسبه شود. ما در ابتدا یک جسم که تغییر ۹۰ درجه در سطح دارد و مدلسازی و تحلیل می کنیم سپس همین جسم را با تغییر سطح ربع دایره مورد بررسی قرار می دهیم تاثیر نقطه تمرکز تنش را مشاهده کنیم. یک تکنیک لازم برای تحلیل نقطه تمرکز تنش افزایش مش بندی در این نقطه هست. برای درک بهتر همین مسئله با افزایش تعداد گره های مش بندی تحلیل شده است.

ویدیو معرفی بخش دوم

◄ نحوه رسم مکعب مستطیل
◄ نحوه رسم بیضی Oval
◄ نحوه افزایش مش بندی در سطح برخورد
◄ نحوه اعمال نیرو Force
◄ نحوه اعمال Fixed Support
◄ نحوه ساخت نیم استوانه
◄ نشان دادن نحوه فرو رفتن دو جسم در یکدیگر

شرح دوره

در این آموزش قصد تحلیل تماس دو جسم در دو حالت داریم. در حالت اول مشاهده خواهیم کرد که اعمال فشار از سطح بالا باعث تغییر فرم شکل بالایی خواهد شد. در مدلسازی دوم تغییر در شکل و با اعمال قید هایی که جلوگیری از تغییر فرم شکل اول کند باعث فرو رفتن جسم اول در جسم دوم می شود. در هر دو شکل به نوعی دستگاه پرس را داریم شبیه سازی می کنیم. برای این گونه تحلیل ها لازم است نحوه اعمال قید های fixed support و displacement و اعمال force و فشار حتما به طور صحیح وارد کرد.

ویدیو معرفی بخش سوم

◄ نحوه وارد کردن نقطه با داشتن مختصات آن
◄ نحوه اتصال نقاط به هم
◄ نحوه تعریف Line Body
◄ نحوه تعریف Cross Selection
◄ نحوه اعمال یک Cross Selection برروی Line Body
◄ نحوه اعمال قید Fixed Support نقاط پایه
◄ نحوه اعمال Line Pressure
◄ نحوه اعمال Force
◄ نحوه گزارش گیری از تحلیل

شرح دوره

همواره تحلیل سازه های سه بعدی از مسائل جذاب و پر کاربرد در مهندسی عمران و مهندسی مکانیک است. در این آموزش ابتدا تکنیک نقطه گذاری فضایی برایمدل کردن سازه را بررسی می کنیم. سپس نقطه ها را به هم وصل می کنیم و cross selection را به خطوط رسم شده نسبت می دهیم که می تواند دایره ای یا مربعی T شکل یا L شکل باشد. بعد از تمام مدل سازی در design modeler وارد بخش Mechanical و تحلیل شکل می شویم. نحوه مدل سازی پایه ها و وارد کردن نیرو و فشار با جهت دلخواه را بررسی می کنیم.

ویدیو معرفی بخش چهارم

◄ استفاده از تکنیک نقطه گذاری فضایی
◄ نحوه اتصال نقاط به هم
◄ طراحی یک Cross Selection
◄ نحوه مربوط کردن Cross Selection به مدل
◄ اعمال Fixed Support
◄ اعمال Line Pressure
◄ نحوه اعمال Simply Supported
◄ بررسی نتایح
◄ دیدن نتایج به صورت انیمیشن

شرح دوره

به دلیل اهمیت که تحلیل خرپا در مباحث استاتیکی دارد یک بخش جدا را برای مدلسازی و تحلیل خرپا در Ansys قائل شدیم. در این آموزش ابتدا تکنیک نقطه گذاری فضایی برای مدل کردن سازه را بررسی می کنیم. سپس نقطه ها را به هم وصل می کنیم و cross selection را به خطوط رسم شده نسبت می دهیم که می تواند دایره ای یا مربعی T شکل یا L شکل باشد. بعد از تمام شدن مدل سازی در design modeler وارد بخش Mechanical و تحلیل شکل می شویم. نحوه مدل سازی پایه ها و وارد کردن نیرو و فشار با جهت دلخواه را بررسی می کنیم.

ویدیو معرفی بخش پنجم

◄ آشنایی با تحلیل مودال و پاسخ فرکانسی
◄ نحوه تنظیمات Ansys برای اتصال دو پروژه به یکدیگر
◄ نحوه تنظیمات مربوط به تغییر ساده و انتخاب آلومینیوم
◄ رسم تار گیتار با سطح مقطع دایره ای
◄ آشنایی با Cross Selection و تنظیمات مربوط به آن
◄ اعمال قید های Fixed Support بر روی Geometry
◄ نحوه تغییر ماده در Mechanical
◄ نحوه تغییر تعداد mod های پردازش
◄ نحوه پاسخ گیری تغییر حالت Deformation در حالت تحلیل مودال
◄ نحوه محاسبه فرکانس های طبیعی
◄ نحوه اعملا نیرو در پاسخ هارمونیکی Harmonic Response
◄ نحوه محاسبه پاسخ هارمونی و دیدن تغییر حالت
◄ نحوه گزارش گیری

شرح دوره

امروزه نیاز به سازه هایی با وزن کم و استحکام بالا بیش از پیش احساس می شود. از طرفی باید طراحی ها به گونه ای باشد تا با اعمال فشار یا نیرو باعث به وجود آمدن تشدید در آنها نشود. جعبه ابزار Modal مدل های طبیعی و فرکانس های طبیعی را محاسبه می کند و جعبه ابزار Harmonic Response پاسخ هارمونیکی دو اثر نیرو و یا فشار را محاسبه می کند و با مقایسه با نتایج جعبه ابزار Modal می توانیم از پدیده تشدید جلوگیری کنیم. در این مثال می خواهیم یک سیم تار را در Ansys شبیه سازی کنیم و سپس تحلیل مودال و پاسخ فرکانسی را بر روی آن انجام دهیم

ویدیو معرفی بخش ششم

◄ نحوه ساخت دو صفحه بر هم عمود با قطر خاص
◄ نحوه تنظیمات مربوط به ثابت سازی قسمت خاص
◄ نحوه اعمال نیرو به یک قسمت خاص
◄ نحوه تنظیمات مربوط به ناحیه تماس
◄ نحوه تنظیمات مربوط به اتصال جوش یا جسب
◄ نحوه تنظیمات مربوط به اتصال در حالت بدون اصطحکاک
◄ نحوه تنظیمات مربوط به اتصال در حالت با اصطحکاک و ضریب خاص
◄ توضیح در مورد انیمیشن در حالت اتصال دو قطعه به یکدیگر

شرح دوره

در این آموزش ابتدا به مدلسازی اتصال چسبی و جوش خورده به هم می پردازیم. برای تعریف اتصال در Ansys نیاز است که ناحیه Connections را به درستی معرفی می کنیم و قید های مسئله را به طور صحیح وارد می کنیم. بعد از بررسی این نوع اتصال به مدلسازی حالت بدون اصطحکاک و با داشتن اصطحکاک البته با ضرایب معلوم خواهیم رفت

ویدیو معرفی بخش هفتم

◄ نحوه ساخت یک مستطیل در وسط صفحه
◄ اندازه گیری
◄ سه بعدی سازی و Extrude
◄ تغییر زاویه دید و ادامه طراحی در صفحه دیگر
◄ ساخت پایه قید تقویتی
◄ نحوه اضافه کردن ماده Add Matrial
◄ نحوه اعمال قید ثابت Fixed Support
◄ نحوه استفاده از فیلتر های انتخاب
◄ اعمال نیرو به یک سطح خاص
◄ نحوه گزارش گیری
◄ دیدن نتایج به صورت گرافیکی

شرح دوره

همواره تحلیل استاتیکی قید تقویتی برای مهندسین مکانیک و عمران بسیار مهم بوده است. در این آموزش قصد داریم یک قید تقویتی را مدلسازی کنیم سپس وارد محیط تحلیل شویم. قید های ثابت را وارد می کنیم و نیرو و فشار را وارد می کنیم و نقاطی که نیاز به تقویت بیشتر و یا تغییر طراحی است را مشخص می کنیم

ویدیو معرفی بخش هشتم

◄ نحوه تغییر واحد در Design Modeler
◄ نحوه متقارن سازی خطوط
◄ نحوه وارد کردن اندازه دقیق
◄ نحوه خم دادن به محل اتصال دو قطعه
◄ حذف خطوط اضافه
◄ سه بعدی و تغییر طول تیر
◄ نحوه تحلیل های چند گانه
◄ نحوه اعمال قید Fixed Support بر روی سطح
◄ اعمال نیرو
◄ تنظیمات مربوط به تحلیل Modal
◄ تنظیمات مربوط به تحلیل استاتیکی
◄ تنظیمات مربوط به هارمونیکی
◄ نحوه اعمال یک قید بر روی چند تحلیل
◄ تنظیمات حدود پاسخ فرکانسی
◄ تنظیمات تعداد مد های فرکانس طبیعی
◄ نحوه گزارش گیری با Frequency Response

شرح دوره

در این دوره قصد داریم تا با بعد مدلسازی تیر و تکنیک های مدلسازی آن به تحلیل چند گانه آن بپردازیم. تحلیل استاتیکی، تحلیل مودال ، تحلیل هارمونیکی و تحلیل های چند گانه سبب کاهش زمان مدلسازی و چون یک قطعه از جوانب دیگر هم بررسی می شود تحلیل های کامل تری هستند. ما در این آموزش ۶ فرکانس طبیعی تیر را بدست می آوریم سپس با وارد کردن نیرو به یکی از سطوح آن پاسخ هارمونیکی را هم بدست می آوریم. با مقایسه این دو تحلیل می توان از ایجاد پدیده تشدید قطعات جلوگیری کنیم. این فایل مناسب برای افرادی است که می خواهند تحلیل چندگانه را در Ansys فرا بگیرند.

ویدیو معرفی بخش نهم

◄ نحوه تغییر واحد در Design modeler
◄ نحوه متقارن سازی خطوط
◄ نحوه وارد کردن اندازه دقیق
◄ نحوه خم دادن به محل اتصال دو خط
◄ نحوه تغییر Geometry در Project shematic
◄ نحوه اعمال قید Fixed Support
◄ نحوه چند تیکه کردن یک سطح به روش Extrude
◄ اعمال Force به سطح های دلخواه جدا شده
◄ نحوه کار با Tabular data برای اعمال نیرو و در زمان های خاص
◄ توضیح درباره عملکرد تنظیم Initial time step
◄ توضیح درباره عملکرد تنظیم Minimum Time Step
◄ توضیح درباره عملکرد تنظیم Maximum Time Step
◄ نحوه تنظیمات برای نمایش گسسته و پیوسته نتایج

شرح دوره

یکی از مهمترین تحلیل هایی که می توان در Ansys انجام داد تحلیل حالت گذرا است. در تحلیل حالت گذرا ما می خواهیم تغییرات جسم را بلافاصله بعد از اعمال نیرو، فشار و … مشاهده می کنیم همان طور که می دانید در Static Structure فقط حالت پایان نمایش می دهید و در روند تغییرات اعمالی نباید از آن استفاده کرد. این آموزش به گونه ای طراحی شده است که هر نوع جسمی را بتوان تحلیل حالت گذرا را در آن انجام داد ولی ما در این آموزش تحلیل را برروی یک قید انجام می دهیم.

ویدیو معرفی بخش دهم

◄ نحوه تغییر واحد در Design modeler
◄ نحوه متقارن سازی خطوط
◄ نحوه وارد کردن اندازه دقیق
◄ نحوه خم دادن به محل اتصال دو خط
◄ نحوه تغییر Geometry در دو تحلیل متقارن
◄ معرفی و نحوه تنظیمات Analysis setting
◄ توضیح درباره عملکرد تنظیم Initial time step
◄ توضیح درباره عملکرد تنظیم Minimum Time Step
◄ توضیح درباره عملکرد تنظیم Maximum Time Step
◄ نحوه اعمال Force با استفاده از Tabular
◄ نحوه نمایش نتایج به صورت گسسته و پیوسته
◄ نحوه اعمال Displacemet
◄ تفاوت اعمال نیرو و جابجایی در تحلیل
◄ تحلیل نتایج

شرح دوره

مهمترین مبحث در یادگیری نرم افزار Ansys بحث مدلسازی است. در این آموزش می خواهیم حالت گذرا یک تیر در هنگام کشش و رها کردن را با هم بررسی کنیم. این کار به دو روش اعمال نیرو و اعمال قید جابجایی امکان پذیر است. ما هر دو روش را پیاده سازی می کنیم و کاربرد هر کدام را بررسی می کنیم. برای شبیه سازی درست باید تنظیمات Analysis setting به طور صحیح وارد شود تا حالت گذرا درست شبیه سازی شود. این نکته مهم به طور کامل تشریح شده است.

ویدیو معرفی بخش یازدهم

◄ انتخاب یک ماده فلزی به عنوان ماده اصلی
◄ رسم یک صفحه یک متر در یک متر
◄ حجم دادن به صفحه
◄ اضافه کردن قید های مربوط به دما
◄ دیدن کانتور های دما
◄ تنظیمات حل مساله
◄ نتایج تحلیل در حالت گذرا
◄ تنتایج تحلیل در حالت گذرا

شرح دوره

Transient thermal , steady-state Thermal جعبه ابزار هایی هستند که شما می توانید از این برای تعیین درجه حرارت، گرادیان حرارتی، نرخ جریان حرارت و شار گرمايى در یک جسم در اثر بارهای حرارتی ثابت در واحد زمان، استفاده کنید. مهندسان اغلب برای ایجاد شرایط اولیه در تحلیل گذرای حرارتی ابتدا یک تحلیل حالت پایدار انجام می دهند. تحلیل حالت پایدار نیز می تواند بعد از آخرین مرحله از تحلیل گذرا حرارتی قرار گیرد که در آنجا همه تغییرات گذرا تقریبا ثابت شده اند. این نوع تحلیل درجه حرارت و کمیت های حرارتی که در طول زمان متغیر می باشد را تعیین می کند. از موارد کاربرد این تحلیل می توان به بررسی فرآیند خنک کردن قطعات الکترونیک یا نحوه تغییر دما در عملیات حرارتی اجسام اشاره کرد. همچنین در مواردی که تنش های حرارتی ناشی از توزیع دما می تواند باعث شکست شود، توزیع درجه حرارت، به عنوان ورودی، برای ارزیابی تنش حرارتی، از یک تحلیل حرارتی گذرا به تحلیل استاتیک فرستاده می شود. بسیاری از مسایل انتقال حرارت مانند: نازل، بلوک موتور، مخازن تحت فشار، مسائل تماس سیال و سازه FSI (fluid-structure interaction) و بسیاری مسائل دیگر به کمک این تحلیل قابل انجام می باشند. ما در این آموزش قصد داریم تا حالت پایدار و حالت گذرا را برای یک صفحه فلزی بررسی می کنیم.

ویدیو معرفی بخش دوازدهم

◄ نحوه تغییر واحد در Design modeler
◄ نحوه متقارن سازی خطوط
◄ نحوه وارد کردن اندازه دقیق
◄ نحوه خم دادن به محل اتصال دو خط
◄ نحوه تغییر Geometry در دو تحلیل متقارن
◄ معرفی و نحوه تنظیمات Analysis setting
◄ توضیح درباره عملکرد تنظیم Initial time step
◄ توضیح درباره عملکرد تنظیم Minimum Time Step
◄ توضیح درباره عملکرد تنظیم Maximum Time Step
◄ نحوه اعمال Force با استفاده از Tabular
◄ نحوه نمایش نتایج به صورت گسسته و پیوسته
◄ نحوه اعمال Displacemet
◄ تفاوت اعمال نیرو و جابجایی در تحلیل
◄ تحلیل نتایج

شرح دوره

Explicit dynamics این تحلیل برای محاسبه پاسخ دینامیکی سازه به تنش های ناشی از انتشار امواج، ضربه و یا تغییرات شدید بارهای وابسته به زمان مورد استفاده قرار می گیرد. بررسی تاثیرات اینرسی و اثر متقابل اجسام در حال حرکت، جنبه های مهم این نوع تحلیل می باشند. همچنین این نوع تحلیل می تواند برای مدل سازی پدیده های مکانیکی که رفتار غیرخطی دارند، مورد استفاده قرار گیرد. این رفتار غیر خطی ممکن است ناشی از رفتار مواد (به عنوان مثال هایپر الاستیسیتی، پلاستیسیته، شکست)، تماس اجسام (به عنوان مثال برخورد با سرعت بالا) و یا تغییر شکل های هندسی (به عنوان مثال، کمانش و فروپاشی) باشد. این نوع تحلیل، پدیده هایی را که در زمانی کمتر از ۱ ثانیه رخ می دهند را به خوبی شبیه سازی می کند. برای پدیده هایی که در مدت زمان طولانی تری رخ می دهند بهتر است با استفاده از سیستم تحلیلTransient Structural مدل شوند. ما در این آموزش قصد داریم تا برخورد سریع یک میله به یک صفحه مس و تغییر فرم ناشی از این ضربه را شبیه سازی کنیم.

ویدیو معرفی بخش سیزدهم

بخش اول:

۳۷:۰۰

◄ طراحی ستون های اصلی ساختمان
◄ نحوه کپی گیری از طرح اولیه
◄ نحوه اندازه گذاری دقیق
◄ توضیح در مورد Line Body
◄ توضیح در مورد Cross Section
◄ بررسی دیگر جزئیات مربوط به طراحی ساختمان
◄ نحوه اتصال پروژه به یکدیگر و استفاده از نتایج به صورت همزمان
◄ تفاوت تحلیل Response Spectrum و Harmonic Response
◄ اعمال Line Pressure و Force به سازه ساختمان
◄ شبیه سازی پایه های داخل بتن ساختمان
◄ دیدن نتایج به صورت تغییر حالت
◄ وارد کردن شتاب در یک جهت خاص با فرکانس خاص
◄ استفاده از Tabular Data
◄ مشاهده نتایج مربوط به مودال
◄ مشاهده نتایج حاصل از Response Spectrum
◄ مشاهده نتایج Static Structural
◄ تاثیر اتصال پروژه ها به یکدیگر

شرح دوره

یکی از امکانات جالب و مفید Ansys تحلیل های چندگانه است. در این ویدئو می خواهیم نحوه تحلیل چندگانه و نحوه استفاده از نتایج در یکدیگر را فرا می گیریم. در این آموزش قصد داریم تا تحلیل Respocse Spectrum را بررسی کنیم. نحوه اعمال آن در Ansys را فرا می گیریم. همچنین نکته مهم این آموزش نحوه مداسازی سه بعدی اسکلت ساختمان در Ansys است که می تواند راهگشای تحلیل ها و مدلسازی های دیگر نیز قرار گیرد. همچنین تغییر حالت ساختمان در اثر اعمال فرکانس های طبیعی ۵ و ۶ را نیز می توانیم با هم ببینیم.

ویدیو معرفی بخش چهاردهم

بنده تا کنون بخش زیادی از آموزش های شما را تهیه نموده ام و برای بنده بسیار مفید کارساز بوده اند.
امیدوارم در مسیر پیش رو همواره در حال پیشرفت و توسعه باشید.

نفیسه موسوی

مدرس دانشگاه اصفهان

واقعا شما تو این مجموعه ثابت کردید که اگه کسی صادقانه کارکنه و به مردم خدمت کنه مردم هم به اونها اعتماد می کنند و شما با کیفیت عالی کاراتون نشون دادید تو ایران هم میشه کسب و کار اینترنتی داشته باشیم اگه عمکرد شفاف و قصد خیر رسانی به دیگران رو داشته باشیم. من دو بار از آموزش های سایت شما تهیه کردم

امیر خسری

استاد دانشگاه فردوسی

مردانی از سرزمین ایران (پارس) علم را در ثریا به چنگ خواهند آورد.(پیامبر( ص)) به جرئت می تونم بگم که شما واقعا اولین قدم را در این زمینه برداشته اید، آموزش های اینجا به مراتب با کیفیت تر از اموزش های اولین سایت آموزش ویدئوئی دانشگاهی ایران یعنی مکتب خانه (البته بنده اینطور فکر می کنم)، هستش، خیلی دوست دارم که در آینده بتونم آموزش هایی ویدوئی برای این سایت ارسال کنم

محمد عمارلو

استاد دانشگاه علوم تحقیقات

پاسخ گویی به سوالات کاربران به صورت ویدیو

9 دیدگاه

 1. بهروز امینی

  سلام
  ویدئوها عالی بود. متشکرم

  پاسخ
  • saedi

   با سلام لطفا عوامل موثر بر جمع شدن ویا باز شدن حلقه های هستر زیس بدون تغییر نقاط ماکزیمم ومینیمم نمودار اعلام بفرمایید

   پاسخ
   • bartar

    با سلام برای پاسخ گویی به سوالات حتما باید بسته خریداری شده باشد هرچند جواب سوال به ایمیل شما ارسال شد

    پاسخ
 2. مصطفی

  با سلام. تشکر میکنم از سایت مفیدتون.
  من خیلی وقته منتظر فیلمهای آموزشی انسیس ورکپینچ هستم. ضمنا مباحث سیالاتی رو هم به آموزش اضافه کنید. خیلی بهتر میشه.

  پاسخ
 3. المیرا ستوده

  ممنون از آموزش کاملتون فقط اگه ممکنه به سوالی که منم گذاشتم با ویدئو پاسخ بدید تشکر

  پاسخ
 4. خانم موسوی

  ممنون که به سوالم جواب دادین. فیلمش بدردم خورد

  پاسخ
 5. محمد رحمانیان

  سلام. خسته نباشید من چگونه باید یک پنل کاربری در سایت شما ایجاد کنم

  پاسخ
  • مهندس برتر

   با سلام هنگام خرید و ثبت نام به صورت اتوماتیک پنل ساخته می شود

   پاسخ
 6. محمد رحمانیان

  سلام. بسیار ممنونم از سایت خوبتون.
  لطفا در صورت امکان با ویدئو به سوالم پاسخ بدین. مدل من از چندین body تشکیل شده اگر من بخوام فقط یکی از body ها را در محیط meshing مش بزنم باید چیکار کنم. ممنون از زحماتتون.

  پاسخ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *